اخبار و مقالات

ضرورت جارو برقی در لوازم خانگی

ضرورت جارو برقی در لوازم خانگی

رعایت نظافت در هر فرهنگ و جامعه‌ی متمدنی بدون شک جزء اصلی‌ترین اصول زندگی فردی و جمعی می‌باشد. اهمیت نظافت تا حدی است که علاوه بر توصیه‌های بهداشتی در دنیای مدرن امروزه، ریشه در آداب و رسوم و حتی ادیان متعدد الهی نیز دارد. جارو برقی امروزه یکی از ضروری‌ترین لوازم خانگی است که باعث می‌شود تا فرایند نظافت محیط زندگی به راحتی و سهولت هر چه بیشتر صورت بپذیرد.

چرا جارو برقی؟

راحتی، کیفیت بالای نظافت

ارتقای بهداشت محیط و بهداشت فردی

کاهش زمان نظافت

بهترین جارو برقی

توان و قدرت موتور

توان و قدرت مکش

کیسه یا مخزن زباله جاروبرقی

توان فیلتراسیون

میزان صدا

جارو برقی ساپر

پرداختن به شیوه کارکرد الکترونیکی و مکانیکی جارو برقی و یا پرداختن به تاریخچه ساخت جارو برقی و مطالبی این چنینی موضوع بحث ما نیست و این موضوعات جز به قصد تحقیق، کاربرد خاصی برای مصرف‌کننده نخواهد داشت و قطعاً مهم‌ترین چیزی که بیش از هر موضوع دیگری برای مصرف‌کننده دارای اهمیت است، بررسی عملکرد مناسب جارو برقی و در نهایت ارائه نکاتی مفید جهت انتخاب یک جارو برقی با مکش قدرتمند در میان لوازم خانگی است. اما به طبع نیاز است تا برخی اطلاعات در خصوص جارو برقی ارائه گردد تا بتوان بر اساس آن‌ها در هنگام تصمیم‌گیری برای خرید جارو برقی، بهتر عمل نماییم.
اگر بخواهیم به طور کلی و از نظر نوع مصرف یا کاربری یک دسته‌بندی کلی برای جارو برقی قائل شویم، می‌توان چنین گفت :

• جارو برقی خانگی
• جارو برقی هتلی
• جارو برقی تجاری
• جارو برقی نیمه صنعتی
• مکنده صنعتی
• جاروی مرکزی

هر یک از این مدل‌ها همان‌طور که از عنوانشان پیداست، به قصد نظافت در محیط‌های مختلف طراحی و تولید شده‌اند.

جارو برقی

چرا جارو برقی؟

با وجود اینکه یکی از اصلی‌ترین مزایای استفاده از جارو برقی، سهولت در نظافت است، شاید بد نباشد اگر به صورت مختصر با چند مورد از مزایای وجود چنین دستگاه ارزشمندی در زندگی مدرن امروز آشنا شویم.

راحتی، کیفیت بالای نظافت

بدون شک مهم‌ترین ویژگی استفاده از جارو برقی، راحتی نظافت و نیز انجام نظافت با کیفیت بالا می‌باشد. وجود کیسه‌های زباله و یا وجود مخزن در برخی از مدل‌های جارو برقی و جمع‌آوری غبار و ذرات موجود در محیط در درون آن‌ها، باعث سهولت نظافت خود دستگاه نیز خواهد شد. کیفیت بالای نظافت صورت گرفته توسط جارو برقی موضوعی است که بر هر فردی که حداقل یکبار از آن استفاده کرده باشد پوشیده نیست.

برند ساپر، سالهاست با تولید سرویس های آشپزخانه کارآمد و لوازم خانگی با کیفیت موجب شده است که بسیاری از بانوان و تازه عروس های ایرانی با تهیه لوازم خانگی ساپر در سرویس جهیزیه خویش، شادی، لذت و تنوع را در خانه و آشپزخانه خویش لمس نمایند.

برای بازدید از محصولات ساپر به لینک رو به رو مراجعه نمائید. محصولات ساپر

ارتقای بهداشت محیط و بهداشت فردی

در کنار راحتی و کیفیت بالای نظافت، وجود کیسه‌های زباله یکبار مصرف، دائمی و یا وجود مخزن در برخی از مدل‌های جارو برقی که به جهت جمع‌آوری کامل غبار و ذرات موجود در محیط تعبیه گردیده است، باعث می‌شود نظافت و مراقبت فردی نیز در هنگام نظافت محیط به طور کامل رعایت شود.
نکته قابل ذکر دیگر در خصوص ارتقای بهداشت محیط توسط جارو برقی این است که این دستگاه‌ها به دلیل برخورداری از سیستم فیلتراسیون از انتشار گرد و غبار در محیط جلوگیری کرده و در نتیجه در افزایش سلامت محیط و به طبع سلامت افراد بسیار موثر هستند. تولیدکنندگان لوازم خانگی در تولید جارو برقی‌های خود این مسئله را بسیار مورد توجه قرار می‌دهند. برای نمونه می‌توان به جارو برقی ساپر اشاره نمود که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت.

کاهش زمان نظافت

جارو برقی با مکش قدرتمند این شرایط را فراهم خواهد آورد تا با سرعتی بالا نظافت محیط را انجام داده و زمان مورد نیاز برای نظافت را تا حد قابل توجهی کاهش داده و باعث صرفه جویی چشمگیری در زمان نظافت شود. فارغ از هر ویژگی و مزیتی که جارو برقی‌ها داشته باشند، قطعاً با سبک زندگی امروزی و مشغله‌های فراوان افراد، وجود جارو برقی در میان لوازم خانگی، ضروری و یکی از ملزومات زندگی امروزی است.

جارو برقی

بهترین جارو برقی

زمانی که تصمیم داریم تا یک جارو برقی خرید نماییم، اولین نکته‌ای که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که به درستی بدانیم به چه منظوری قصد داریم جارو برقی تهیه نماییم؟ آیا برای مصارف خانگی است، آیا برای مصارف صنعتی است و یا … .
در واقع ما باید قبل از هر چیزی نیاز واقعی خود را مشخص کنیم و بعد به دنبال ویژگی‌های دیگر و نهایتاً انتخاب یک جارو برقی مناسب باشیم.
ما پس از اینکه نیاز واقعی خود را مشخص نمودیم، بایستی از برخی ویژگی‌های یک جارو برقی متناسب با نیازهای خود نیز مطلع باشیم. قطعاً با توجه به نوع مصارف جارو برقی‌ها، این ویژگی‌ها می‌توانند متفاوت باشند. اما با توجه به اینکه تمرکز ما در این مقاله بر روی جارو برقی با مکش قدرتمند و مناسب برای لوازم خانگی است، در ادامه برخی از ویژگی‌های‌ مهم یک جارو برقی خانگی مناسب را به صورت مختصر با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

توان و قدرت موتور

همانند اکثر لوازم خانگی برقی، اولین ویژگی که باید در خصوص جارو برقی مورد توجه قرار بگیرد، توان و قدرت موتور است. طبیعتاً هر اندازه که توان و قدرت موتور بالا باشد، جارو برقی کارایی بیشتری خواهد داشت. عمدتاً یک جارو برقی مناسب باید دارای توانی بین 1300 تا 2400 وات باشد.

توان و قدرت مکش

ممکن است خیلی‌ها توان مکش را با قدرت موتور اشتباه بگیرند. از آنجایی که مکش در این دستگاه‌ها توسط پمپ مکش صورت می‌گیرد، به این مسئله توجه داشته باشید که قدرت موتور یکی از مواردی است که می‌تواند در توان مکش جارو برقی موثر باشد. موارد دیگری مثل، ساختار و شکل جارو برقی، میزان بلندی لوله، نوع عایق‌بندی بدنه و حتی نوع پاکت یا مخزن می‌توانند نقش مهمی در توان مکش جارو برقی داشته باشند.

کیسه یا مخزن زباله جاروبرقی

تا چند سال گذشته برای جمع‌آوری گرد و غبار و ذرات در جارو برقی تنها از کیسه‌ها استفاده می‌شد. این کیسه‌ها به صورت یکبار مصرف و دائمی بود. اما امروزه در کنار جارو برقی‌هایی که در آن‌ها از کیسه‌های دائمی یا یکبار مصرف استفاده می‌گردد، جار برقی‌هایی روانه بازار شده‌اند که دارای مخزن هستند که پس از اتمام جاروکشی می‌توان آن‌ها را تخلیه و نسبت به شستشو اقدام نمود. اینکه شما کدام نوع را ترجیح دهید کاملاً سلیقه‌ای است. اما از نظر بهداشتی توصیه می‌شود چنانچه از نوع کیسه‌ای استفاده می‌کنید، ترجیحاً از کیسه‌های یکبار مصرف استفاده شود.

توان فیلتراسیون

یکی از ویژگی‌های مهم جارو برقی برخورداری از فیلترهای پیشرفته در آن‌هاست. وجود فلیترهایی که توان بالای فیلتراسیون ذرات بسیار ریز گرد و غبار را دارند، باعث می‌شود تا در کنار تمامی ویژگی‌هایی که جارو برقی دارد، بهداشت محیط و در نتیجه بهداشت فردی را تا حد قابل قبولی افزایش دهد. میزان توان و قدرت فیلتراسیون یکی از ویژگی‌هایی است که نیاز است در هنگام خرید جارو برقی با مکش قدرتمند، حتماً مورد توجه قرار گیرد و ترجیحاً دستگاهی را به عنوان یکی از ضروری‌ترین لوازم خانگی خود انتخاب نمایید که از توان فیلتراسیون بالایی برخوردار باشد.

میزان صدا

همواره در کنار نظافت محیط، آرامش افراد نیز بسیار حائز اهمیت است و در بسیاری مواقع فارغ از سلامت جسم، دلیل اصلی نظافت محیط، ایجاد آرامش ذهن و روان افراد است. بر همین اساس یکی از مواردی که ممکن است در هنگام استفاده از جارو برقی آرامش افراد را بر هم بزند، صدایی است که جارو برقی در حین فعالیت تولید می‌کند. یکی از ویژگی‌هایی که در هنگام خرید لازم است مورد توجه قرار گیرد، میزان صدایی است که این دستگاه‌ها تولید می‌کنند.

جارو برقی ساپر

جارو برقی ساپر

با توجه به ویژگی‌هایی که برای یک جارو برقی مناسب برشمردیم، شرکت ساپر یکی از برندهایی است که توانسته است با در نظر گرفتن تمامی این ویژگی‌ها محصولی ارزشمند را روانه بازار نماید. در ادامه اشاره‌ای کلی به برخی از ویژگی‌های جار برقی ساپر خواهیم داشت.
جارو برقی ساپر به عنوان یکی از محصولات لوازم خانگی شرکت ساپر، با قدرت موتور 2400 روانه بازار شده است. در جارو برقی ساپر این قابلیت وجود دارد تا مصرف‌کننده بنا به نیاز و سلیقه خود بتواند از کیسه‌های دائمی و یا کیسه‌های یکبار مصرف استفاده نماید.
لوله کنفی این مدل از جارو برقی ساپر باعث شده است تا علاوه قدرت مانور بالای لوله، از عایق‌بندی مناسبی برخوردار باشد که منجر به افزایش قدرت مکش جارو برقی خواهد شد.
وجود سر برسی و همچنین سر تیز (تمیز کننده) باعث شده است تا محدودی برای نظافت محیط پیش روی جارو برقی ساپر وجود نداشته باشد.
سیم جمع کن خودکار ویژگی دیگری است که جارو برقی ساپر مشابه تمامی برندهای معتبر با بهره‌گیری از آن راحتی بیشتری را برای مصرف‌کننده به ارمغان می‌آورد.

جارو برقی ساپر به عنوان یکی دیگر از لوازم خانگی برقی ساپر، به دلیل وجود امکانات متعدد، کیفیت بالا و نیز قیمتی مناسب در قیاس با امکانات و کیفیت برتر آن، توانسته‌ است جایگاه ویژه‌ای را در میان برندهای جارو برقی موجود در بازار به خود اختصاص دهد.

برای خرید بهترین جاروبرقی به عنوان لوازم خانگی و جهیزیه عروس، به فروشگاه اینترنتی هومیکسوم مراجعه کنید

فروشگاه اینترنتی هومیکسوم

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *