اخبار و مقالات

3 ویژگی چاقو آشپزخانه در لوازم آشپزخانه

3 ویژگی چاقو آشپزخانه در لوازم آشپزخانه

چاقو آشپزخانه و چاقو میوه خوری به ‌عنوان ابزاری مهم در لوازم آشپزخانه، برخلاف تصور بسیاری از افراد که ممکن است اهمیت خاصی برای کیفیت آن قائل نشوند، همانند برخی از لوازم موجود در میان لوازم آشپزخانه، اتفاقاً از جایگاه و اهمیت بالایی برخوردار است. حتی اهمیت چاقو آشپزخانه نزد بسیاری از افراد به گونه‌ای است که این افراد ترجیح می‌دهند در میان لوازم آشپزخانه خود و جهت استفاده بهینه از چاقوها، حتماً یک چاقو تیز کن نیز در میان لوازم آشپزخانه خود داشته باشند.

ویژگی‌های چاقو آشپزخانه در لوازم آشپزخانه

چاقو آشپزخانه و چاقو میوه خوری سی اس (CS)

چاقو میوه خوری سی اس (CS)

چاقو آشپزخانه سی اس 9 سانتی متر مدل HERNE

چاقو آشپزخانه سی اس 13 سانتی متر مدل HERNE

چاقو آشپزخانه سی اس مدل PREMIUM

چاقو آشپزخانه سی اس تیغه پهن

چاقو آشپزخانه سی اس تیغه باریک

 

بسیاری مواقع که سخن از چاقو آشپزخانه به میان می‌آید، صحبت از این است هر چاقو کارایی خاص دارد. به عنوان مثال، چاقو سبزی خردکن، چاقو برای گوشت مرغ، برای گوشت قرمز، برای ماهی، برش کیک ، نان و …، خیلی مواقع اصلی ترین دلیلِ استفاده از هر چاقو برای کاری مشخص، استفاده کمتر از چاقو تیز کن است. طبیعتاً هر میزان که برای تیز کردن چاقو از چاقو تیز کن استفاده شود و البته به میزان تیز شدن تیغه‌های چاقو، به همان اندازه نیز خوردگی برای تیغه‌ها روی به وجود خواهد آمد.
خیلی مواقع حتی بسیاری از افراد هنگام خرید چاقو میوه خوری نیز وسواس‌های خاص به خرج می‌دهند. به عنوان مثال برخی افراد ترجیح می‌دهند که از چاقوهای تیغه اره‌ای به عنوان چاقو میوه خوری استفاده کنند، برخی دیگر تمایلی بیشتر به سمت چاقوهای تیغه صاف دارند و برخی دیگر نیز ممکن است ترجیح دهند چاقو میوه خوری آن‌ها ترکیبی از هر دو این مدل‌ها باشد.
قطعاً اهمیت چاقو آشپزخانه و چاقو میوه خوری در میان لوازم آشپزخانه به گونه‌ای است که بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از سرویس‌های متنوعی در آشپزخانه خود استفاده کنند. حتی افرادی هستند که برای میوه‌های مختلف، از چاقو میوه با مدل‌های مختلف تیغه استفاده می‌کنند.
امروزه بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده چاقو، نیازها و وسواس‌های مصرف‌کنندگان را به خوبی درک کرده و برای پاسخگویی به نیازهای آنان و به خصوص در زمینه چاقو آشپزخانه اقدام به تولید چاقوهایی نموده‌اند که می‌توان از آن‌ها برای مصارف گوناگون استفاده نمود. وجود این قابلیت باعث می‌شود تا استفاده‌کنندگان از خرید انواع متعدد چاقو بی نیاز و نیز استفاده مکرر از چاقو تیز کن نیز تا حد زیادی کاهش یابد و به راحتی هر چه تمام، از یک چاقو آشپزخانه برای مصارف گوناگون بهره ببرند.
بدون شک یکی از برندهای معتبر و البته خوش‌نام در این حوزه، برند آلمانی سی اس (CS) با بیش از 150 سال سابقه در تولید لوازم آشپزخانه می‌باشد.

در ادامه به معرفی مختصری در خصوص برخی از مدل‌های چاقو آشپزخانه و چاقو میوه خوری ‌این برند خواهیم پرداخت.

در کنار چاقو آشپزخانه که از لوازم آشپزخانه ضروری است، لوازم آشپزخانه دیگری نیز بسیار مفید و کارآمد است

یکی از این لوازم آشپزخانه مخلوط کن می باشد. در خصوص مخلوط کن، این لوازم آشپزخانه کارآمد بیشتر بدانید

مخلوط کن مسافرتی ساپر بهترین است؟

ویژگی‌های چاقو آشپزخانه در لوازم آشپزخانه

بیان ویژگی‌های چاقو آشپزخانه و حتی چاقو میوه خوری، ممکن است از دیدگاه هر فردی متفاوت باشد، به عنوان مثال ممکن است برخی مایل باشند تا وزن چاقو سبک باشد، این در حالی است که ممکن است برخی‌های دیگر تمایل داشته باشند از چاقوهای سنگین استفاده کنند. حتی ممکن است برخی مایل باشند تا دسته چاقو کاملاً از جنس تیغه‌ها باشد و به تیغه‌ها چسبیده باشد، اما فرد دیگری مایل باشد دسته چاقو از چوب، پلاستیک، باکالیت و … باشد.
تمامی این موارد و حتی موارد بیشتر دیگر، در بسیاری مواقع امری کاملاً سلیقه‌ای است. به بیانی می‌توان گفت سلیقه افراد در انتخاب نوع چاقو آشپزخانه و یا چاقو میوه خوری، بسیار دخیل است.
اما در ادامه و به جهت آشنایی بیشتر شما، به بیان 3 ویژگی خواهیم پرداخت که از آن‌ها می‌توان به عنوان اصلی‌ترین ویژگی‌های چاقو نام برد که در هنگام خرید، توصیه می‌شود مورد توجه قرار گیرند.
لازم به ذکر است که ویژگی‌هایی که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت، بیشتر در خصوص چاقو آشپزخانه کاربرد دارد تا در خصوص چاقو میوه خوری.

وزن چاقو آشپزخانه

مناسب‌ترین وزن برای چاقو آشپزخانه، این است که در هنگام آشپزی مناسب توان مصرف‌کننده باشد. یعنی اینکه وزن چاقو آشپزخانه باید به اندازه‌ای باشد که دستان شما در هنگام استفاده از آن مدام دچار خستگی نشود.

جنس دسته چاقو آشپزخانه

چوب، لمینت، استیل ضد زنگ، پلاستیک، باکالیت، پلی‌پروپیلن، فیبروکس و …، مواردی است که عمدتاً برای دسته چاقوها مورد استفاده قرار می‌گیرند. اینکه مصرف‌کننده کدامیک از این دسته‌ها را برای چاقو خود بر دیگری ترجیح دهد، امری کاملاً سلیقه‌ای است. اما مهم‌ترین نکته‌ای که برای دسته چاقو باید به آن توجه گردد، دوام و نیز نصب اصولی آن بر روی چاقو می‌باشد.

تیغه چاقو آشپزخانه

متأسفانه خیلی مواقع خریداران بیش از اندازه شیفته رنگ و لعاب و نیز ظاهر چاقو می‌شوند و همین امر باعث می‌شود تا توجه آن‌ها از مهم‌ترین بخش چاقو آشپزخانه ( و حتی چاقو میوه خوری )، یعنی تیغه چاقو منحرف گردد. همین امر باعث می‌شود تا به مرور چاقو کارایی لازم را نداشته باشد و حتی در برخی مواقع نیاز باشد برای هر بار استفاده، به سراغ چاقو تیز کن بروند.
در هنگام خرید چاقو آشپزخانه، تیغه‌های آن را از نظر ضخامت، صاف بودن کامل سطح، یکدست بودن و صیقلی بودن با دقت مورد بررسی قرار دهید.

چاقو میوه خوری سی اس

چاقو آشپزخانه و چاقو میوه خوری سی اس (CS)

همان‌طور که اشاره شد، برند آلمانی سی اس (CS) با بیش از 150 سال سابقه در تولید لوازم آشپزخانه با کیفیت، همواره در تلاش بوده تا بهترین‌ها را برای مشتریان خود فراهم سازد. در کنار ویژگی‌های خاصی که چاقوهای این برند دارند، طراحی شیک و مدرن آن‌ها، جلوه ویژه‌ای را به آشپزخانه می‌بخشد.
این کمپانی در کنار تولید چاقو آشپزخانه و چاقو میوه خوری، دارای محصولات دیگری همچون سرویس قاشق و چنگال و … نیز می‌باشد. کیفیت تیغه‌های استفاده شده به گونه‌ای است که تا مدت‌ها پس از استفاده مداوم از آن‌ها، استفاده‌کنندگان را بی نیاز از چاقو تیز کن می‌کند.
شرکت سی اس (CS) چاقوهای آشپزخانه متنوعی را در ابعاد مختلف طراحی و تولید نموده است. چاقوهای این برند آلمانی، در حال حاضر در ابعاد 9 ،13 ، 15 ، 20 سانتی متر در بازار وجود دارد.
در ادامه و با توجه به ابعاد هر یک، توضیحاتی مختصری را بیان خواهیم کرد.

آیا میدانید کدام مدل از قابلمه در لوازم خانگی شما کارآمد تر است؟ با ما همراه باشید تا در این خصوص بیشتر بدانید

بهترین قابلمه در میان لوازم آشپزخانه

چاقو میوه خوری سی اس (CS)

چاقو میوه خوری شرکت سی اس (CS) در بسته‌های دوتایی و به ‌صورت جفت ارائه می‌شود. در کنار کیفیت تیغه و تیز بودن آن، خوش دست بودن چاقو میوه خوری این شرکت، از ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن است.
جنس تیغه چاقو میوه خوری سی اس از جنس فولاد است که با دسته‌هایی از پلاستیک پوشیده شده است تا سبک و راحتی استفاده را برای شما به همراه داشته باشد.

چاقو آشپزخانه سی اس 9 سانتی متر مدل HERNE

این مدل از چاقوهای سی اس (CS) ، به عنوان کارد آشپزخانه ، در کنار استفاده آشپزخانه‌ای، حتی مناسب پوست کندن میوه نیز می‌باشد.

ویژگی‌های این محصول عبارتنداز :

• جنس دسته چاقو آشپزخانه : باکالیت

• جنس تیغه چاقو آشپزخانه : فولاد

• طول چاقو آشپزخانه: 9 سانتی متر

چاقو آشپزخانه سی اس

چاقو آشپزخانه سی اس 13 سانتی متر مدل HERNE

ویژگی‌های این محصول عبارتنداز :

• جنس دسته چاقو آشپزخانه : باکالیت

• جنس تیغه چاقو آشپزخانه : فولاد

• طول چاقو آشپزخانه: 13 سانتی متر

چاقو آشپزخانه پرمیوم سی اس

چاقو آشپزخانه سی اس مدل PREMIUM

زمانی که نیاز داشته باشید تا برای خُرد کردن سبزیجات و تکه تکه کردن گوشت و مرغ و … از چاقو استفاده کنید، قطعاً مدل PREMIUM از چاقوهای آشپزخانه سی اس می‌تواند گزینه‌ای مناسب و عالی باشد.

ویژگی‌های این محصول عبارتنداز :

• جنس تیغه چاقو آشپزخانه: فولاد

• جنس دسته چاقو آشپزخانه: باکالیت

چاقو آشپزخانه سی اس تیغه پهن

سی اس (CS) نیاز مصرف‌کنندگان خود را به استفاده از چاقو آشپزخانه تیغه پهن تشخیص داده و در کنار سایر مدل‌ها، مدلی از چاقو تیغه پهن را نیز در میان محصولات خود قرار داده است تا مشتریان خود را بی نیاز از سایر چاقوهای موجود در بازار کند.
این مدل از چاقو آشپزخانه به دلیل تیغه پهنی که دارد، این امکان را برای استفاده‌کننده فراهم می‌کند تا کارهای سنگین‌تری مانند خُرد کردن گوشت و … را به راحتی انجام دهد.
تیغه این مدل نیز از جنس فولاد است که دسته آن توسط باکالیت پوشش داده شده است.

چاقو آشپزخانه سی اس

چاقو آشپزخانه سی اس تیغه باریک

هنگام نیاز به استفاده از چاقو برای انجام امور ظریف‌تر مانند خُرد کردن سبزیجات و … ، قطعاً نیاز به چاقو آشپزخانه تیغه باریک است. تیغه و دسته این مدل از چاقو شرکت سی اس، مشابه اکثر مدل‌های دیگر، از جنس فولاد و باکالیت است.

چاقوهای شرکت آلمانی سی اس (CS) به عنوان بخشی از محصولات این کمپانی در حوزه لوازم آشپزخانه، به دلیل کیفیت بالا و نیز قیمتی مناسب در قیاس با کیفیت برتر آن، توانسته‌اند جایگاه ویژه‌ای را در میان چاقو آشپزخانه و چاقو میوه خوری موجود در بازار به خود اختصاص دهند.

به شما نیز پیشنهاد می کنیم برای خرید بهترین چاقو به عنوان لوازم آشپزخانه خود، چاقو هایی با برند سی اس را انتخاب نمایید. 

شما میتوانید تمامی مدل های چاقو آشپزخانه سی اس را در فروشگاه اینترنتی هومیکسوم مشاهده و به راحتی آن ها را خریداری کنید. 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *