اخبار و مقالات

5 ویژگی جا ظرفی مناسب در لوازم آشپزخانه

5 ویژگی جا ظرفی مناسب در لوازم آشپزخانه

جا ظرفی به عنوان وسیله‌ای برای قرار دادن ظروف شسته شده، یکی از ضروریات اصلی آشپزخانه به شمار می‌آید. اهمیت این وسیله در میان لوازم آشپزخانه زمانی بیش از پیش نمایان خواهد شد که قرار باشد از آن به عنوان آبچکان نیز استفاده شود و ظروف شسته شده برای خشک شدن بر روی آن قرار گیرند.

زمانی که جا ظرفی در لوازم آشپزخانه به عنوان آبچکان نیز مورد استفاده باشد، جنس به کار رفته در تولید و نیز مرغوبیت و کیفیت آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد بود. در کنار زیبایی جا ظرفی و آبچکان به عنوان یکی از ضروریات آشپزخانه، اهمیت جنس و کیفیت آن به دلیل تماس مداوم با آب است.

بهترین جا ظرفی

جنس جا ظرفی

نوع و مدل جا ظرفی

ساختار جا ظرفی

ظرفیت جا ظرفی

سایز و ابعاد جا ظرفی

جا ظرفی اورانوس

 

بهترین جا ظرفی

بهترین جا ظرفی و آبچکان، آن مدلی است که بر اساس نیاز و سلیقه شما بتواند در کنار سایر لوازم آشپزخانه، جایی در آشپزخانه شما داشته باشد. مناسب‌ترین جا ظرفی و آبچکان آن مدلی است که متناسب با نوع کابینت، دکوراسیون و نیز میزان فضای آشپزخانه انتخاب شود.
بر این اساس قبل از هر نکته یا ویژگی در خصوص آبچکان و جا ظرفی مناسب، لازم است تا نیاز خود را به درستی بدانیم و سپس بر اساس سلیقه و فضای آشپزخانه، بهترین گزینه ممکن را انتخاب نماییم. اما بیان این واقعیت ضروری است که علاوه بر نیاز، سلیقه و فضای آشپزخانه، توجه به برخی معیارها در هنگام انتخاب یک جا ظرفی، می‌تواند انتخاب شما را به انتخابی بهتر مبدل نماید.
در ادامه قصد داریم تا برخی ویژگی‌های مهم در انتخاب جا ظرفی را با شما در میان بگذاریم که توجه به آن‌ها می‌تواند انتخاب بهتری را برای شما به ارمغان آورد.

لوازم آشپزخانه و بهترین مدل چیدمان آشپزخانه

جنس جا ظرفی

اولین ویژگی که در خصوص آبچکان و جا ظرفی باید به دقت مورد توجه قرار بگیرید، همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره گردید، جنس آن است. نوع جنس جا ظرفی علاوه بر تأثیر مستقیم بر روی طول عمر و مقاومت آن، در ظاهر آشپزخانه و نیز همگونی با سایر لوازم آشپزخانه بسیار حائز اهمیت است.
نوع آلیاژ استفاده شده در تولید جا ظرفی زمانی اهمیت خود را بیش از پیش نمایان می‌کند که وزن آن مورد توجه مصرف‌کننده باشد. عمدتاً آبچکان و جا ظرفی‌هایی که در ساخت آن‌ها از آلیاژ آلومینیوم ضد زنگ استفاده شده است، به دلیل وزن پایین، ضد زنگ بودن و نیز کیفیت و مقاومت بالا، بیشتر از سایر جا ظرفی‌ها مورد توجه مصرف‌کنندگان قرار دارد.

نوع و مدل جا ظرفی

اینکه قرار باشد آبچکان و جا ظرفی خود را بالای سینک (ظرف شویی) آویزان نمایید و یا اینکه روی کابینت قرار دهید، اهمیت ویژه‌ای در نوع و مدل جا ظرفی انتخابی شما خواهد داشت. حتی نوع جنس کابینت‌های شما هم می‌تواند بر نوع و مدل جا ظرفی اثر بگذارد. خیلی مواقع ممکن است تصمیم شما بر این باشد تا به جای آویزان کردن جا ظرفی، آن را بر روی کابینت قرار دهید. در این شرایط قطعاً نوع و مدل آبچکان و جا ظرفی نیز متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال از نظر میزان وزن، ظرفیت، برخورداری از شیب مناسب برای خروج آب ظروف، داشتن سینی زیرین و…

جا ظرفی مناسب آشپزخانه

ساختار جا ظرفی

نوع ساختار آبچکان و جا ظرفی اهمیت بسیاری در نوع چینش ظروف و نیز دسترسی راحت به آن‌ها ایفا می‌کند. نکته مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که محل چینش ظروف به گونه‌ای باشد که سایر فضا را اشغال نکند و این امکان وجود داشته باشد تا از سایر فضای جا ظرفی استفاده بهینه شود. قطعاً جا ظرفی‌هایی را مشاهده کرده‌اید که زمانی ظروف در آن‌ها چیده می‌شود، دیگر فضایی برای سایر وسایل وجود ندارد و فضای باقی مانده به فضایی پِرت تبدیل می شود و این مشکل به دلیل استاندارد نبودن ساختار آن است.

شما می توانید به راحتی، تمامی لوازم خانگی و لوازم آشپزخانه خود را از فروشگاه اینترنتی هومیکسوم تهیه کنید.

ظرفیت جا ظرفی

از ویژگی‌های مهم و البته ضروری جا ظرفی و آبچکان های استاندار این است که برای هر یک از ظروف و قاشق و چنگال‌ها، فضای مشخصی در نظر گرفته شده است. این ویژگی باعث می‌شود تا علاوه بر جلوگیری از بی‌نظمی در هنگام چینش وسایل، به راحتی بتوانید ظروف و سایر وسایل را در جای مختص به خود قرار دهید. این امر علاوه بر سادگی چینش، باعث می‌شود تا از به هم ریختگی جا ظرفی و فضای آشپزخانه نیز جلوگیری شود در زمان نیاز به استفاده از ظروف، به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

سایز و ابعاد جا ظرفی

ویژگی دیگری که نیاز است در کنار سایر ویژگی‌ها به آن توجه شود، سایز و ابعاد جا ظرفی است. شما بر اساس فضایی که قرار است جا ظرفی را قرار دهید و نیز بر اساس فضای کلی آشپزخانه، باید از نظر سایز و ابعاد، یک جا ظرفی مناسب را انتخاب نمایید. طبیعتاً بزرگ بودن سایز جا ظرفی علاوه بر اینکه ظرفیت و گنجایش بیشتری خواهد داشت، فضا بیشتری را نیز اشغال خواهد نمود.

جا ظرفی مناسب آشپزخانه

جا ظرفی اورانوس

با توجه به ویژگی‌هایی که بیان شد، آبچکان و جا ظرفی اورانوس یکی از برندهای موجود در بازار است که به دلیل کیفیت بالا و ظاهر مناسب توانسته است رضایت خاطر مصرف‌کنندگان این مدل از لوازم آشپزخانه ( لوازم جانبی آشپزخانه ) را جلب نماید.
استفاده از آلومینیوم ضد زنگ در تولید آبچکان و جا ظرفی اورانوس علاوه بر زیبایی چشم نوازی که به محیط و فضای آشپزخانه می‌دهد، باعث سبکی و نیز طول عمر مفید آن خواهد شد.
جا ظرفی اورانوس به صورت یک و نیم طبقه و به گونه‌ای طراحی و تولید شده است تا علاوه بر فضای زیاد برای قرار گرفتن ظروف، سهولت استفاده از آن و جابه جایی ظروف را نیز فراهم آورد.
در طراحی این مدل از جا ظرفی اورانوس، سعی شده است تا تمامی نیازهای مصرف‌کنندگان مورد توجه قرار گیرد و برای تمامی ظروف احتمالی، فضایی مناسب و چینشی اصولی در نظر گرفته شود.
استفاده از سینی زیرین در این مدل از جا ظرفی اورانوس این امکان را فراهم آورده است تا حتی اگر جا ظرفی با فاصله از سینک قرار گیرد، آب ظروف بر روی کابینت نچکد و از خیس شدن کابینت و فضای اطراف جلوگیری نماید.
آبچکان و جا ظرفی اورانوس، به دلیل کیفیت بالا، سبک بودن ، جادار بودن و نیز قیمتی مناسب در قیاس با کیفیت برتر آن، توانسته‌ است اقبال و استقبال ویژه مصرف‌کنندگان لوازم آشپزخانه را به سوی خود جلب نماید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *